محسن رضایی: حفظ آرمانهای انقلاب مهم تر از حفظ پست‌هاست

0

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حفظ آرمان‌های انقلاب و راه امام خمینی(ره) در مدیریت نظام، مهم تر از حفظ پستها، میزها و مسئولیت‌هاست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حفظ آرمان‌های انقلاب و راه امام خمینی(ره) در مدیریت نظام، مهم تر از حفظ پستها، میزها و مسئولیت‌هاست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم،محسن رضایی در مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد زین العابدین قم با اشاره به جایگاه این شهر مقدس عنوان کرد: قم پایگاه عصمت، طهارت، مرجعیت، فقاهت، کانون دفاع از اسلام ناب و زادگاه انقلاب است.

وی با بیان خاطراتی از دوره انقلاب تصریح کرد: در سال 54، پس از اقدامات ساواک در دستگیری من، اولین جایی که برای مخفی شدن برگزیدیم خیابانهای قدیمی و پیچ در پیچ محله چهارمردان قم بود؛ هرچند در کاشان و یزد نیز مدتی را به صورت مخفیانه سپری کردم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سال 55 را اوج ناامیدی انقلابیون با توجه به گسترش فعالیت‌های ساواک دانست و افزود: این برهه از زمان دستگیری و زندانی انقلابیون بیش از سالهای قبل نمودار شد و دولت تا حدودی بر فعالیت انقلابیون تسلط پیدا کرد اما شجاعت و درایت امام خمینی(ره) فضای مناسبی برای حرکت انقلاب در بطن جامعه ایجاد کرد.

رضایی اذعان کرد: جرقه اصلی انقلاب در سال 56 با تجمع مردم قم در حمایت از روحانیت زده شد و در 22 بهمن ماه 57 این انقلاب به ثمر نشست به گونه ای که در شب 22 بهمن در حالی که ما حلقه دوم بیت امام(ره) را بر عهده داشتیم، اطلاعیه مهمی از سوی ایشان مبنی بر حضور مردم در خیابانها اعلام شد.

وی ولایت مداری مردم و پشتیبانی از رهبری را عاملی مهم در پیروزی انقلاب خواند و عنوان کرد: امام خمینی(ره) در آن شب اعلام کرد که ما در اسلام حکومت نظامی نداریم و به مردم بگویید به خیابانها بیایند و این حرکت عظیم انقلاب را به سر منزل مقصود رسانند تا جایی که بختیار گفت: “اگر امام چنین دستوری را نمی داد ما کار انقلاب را تمام کرده بودیم”.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز از همه جریانهای انقلاب درس بگیریم و فراموش نکنیم این جریان اسلامی پس از پیروزی خود جنگ، کودتا، حوادث مهم، انفجار کوردلان منافق، شورشهای فراوان در کردستان و بلوچستان و …. را پشت سر نهاد.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب گفت: انقلاب با وجود فراز و نشیب‌ها هرگز استقلال، آزادی، عزت، حکومت اسلامی و مردم سالاری خود را از دست نداد و جنگ با همه لطمات خود قدرت دفاعی عظیمی را به ما عنایت کرد و امروز با قدرت بازدارندگی، هیچ کس جرات حمله به این کشور را ندارد.

رضایی افزود: قدردان و شکر گزار این انقلاب ارزشمند باشیم و از استقلال، آزادی و امنیت جمهوری اسلامی‌مان درست استفاده کنیم، از این رو هیچ کس حق افراط و تفریط در مسائل را ندارد.

وی ایران را قدرتمندترین کشور منطقه دانست و اذعان کرد: ما در حمایت از کشورهای اسلامی از توان بالایی برخورداریم و با موشک‌های فجر 5 خود توانستیم اسرائیل را به زانو درآوریم؛ چرا باید در برابر گرانی‌ها و سوء مدیریت‌ها، ناتوان باشیم و ریشه‌های ضعف خودمان را بررسی نکنیم؟

دبیر مجمع تشخیص مصلت نظام ادامه داد: ما در سالهای سرنوشت سازی زندگی می کنیم و آمریکا و دشمنان می خواهند در شرایط کنونی انتقام همه شکست‌های خود را بگیرند، از سوی دیگر 1+5 حاضر به انجام مذاکره جدی نیست زیرا با وضعیت فعلی، امیدوارند مشکلات موجود نظام را از پا دربیاورد.

وی با تاکید بر ضرورت بررسی کارشناسانه مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: مشکل امروز اقتصاد ما چیست که دشمن در این عرصه امیدوار شده است و چرا ما بعضا با سوء مدیریت چنین دیدگاهی را در دشمن ایجاد کرده‌ایم؟

رضایی بیان کرد: امروز در آزمون مهم اقتصادی کشور حفظ آرمانهای انقلاب و راه امام خمینی(ره) دارای اهمیت است و این ارزشها از حفظ پست‌ها، میزها و مسئولیت‌ها دارای اهمیت بیشتری است.

وی بصیرت، هوشیاری و ولایت مداری را رمز ماندگاری این انقلاب برشمرد و افزود: دشمن هر روز با نقشه‌ای جدید و تحریمی تازه می خواهد زمینه اعتراض مردم را در کشور ایجاد کند از این رو پول ایران را از ارزش ساقط کرده اند و ما باید در این شرایط باید خود را برای وضعیت جهادی حاضر کنیم نه اینکه در رقابت با خودمان دشمنان را خشنود سازیم.

وی با اشاره به مشکلاتی از قبیل بیکاری و تورم، در پایان حضور مردم در عرصه های راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات را تجدید بیعت با آرمانهای رهبری خواند و گفت: راه سرنوشت سازی در پیش است و باید در این شرایط زندگی، اقتصاد و اخلاقمان را مورد بازنگری قرار دهیم و با حضور آگاهانه در عرصه های سیاسی حافظ آرمانهای انقلاب اسلامی باشیم.

پایان/ کاشانِ ما

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.