شعار محوری دهه فجر امسال، «نهضت امام خمینی(ره)،‌ الگوی وحدت ،‌مقاومت و پیروزی» است

0

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: شعار محوری دهه فجر امسال، «نهضت امام خمینی(ره)،‌ الگوی وحدت، مقاومت و پیروزی» است.

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: شعار محوری دهه فجر امسال، «نهضت امام خمینی(ره)،‌ الگوی وحدت، مقاومت و پیروزی» است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محسن صباغ در یک نشست خبری در آستانه دهه فجر، مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را قیام مردم برای خدا،‌ توکل به خدا،‌ تبعیت و فرمانبری از ولی فقیه زمان و حضور آگاهانه مردم دانست و اظهار کرد:‌ این نکته حساس است که از دید غربی‌ها خارج و از حیطه تفکر محدود آنها بیرون و برای آنها و دنباله‌روان آنان واژه‌ای نامفهوم است.

وی با اشاره به اینکه “امام(ره) رمز پیروزی ما را در این دانسته‌اند که نهضتمان تنها سیاسی نبود بلکه جنبه معنوی و اسلامی داشت”، خاطرنشان کرد: دهه فجر، دهه نمایش عزت، وحدت، انسجام اسلامی،‌ احساس مسئولیت، روح مشارکت‌جویی و تعهد جمعی ملت بیدار ایران اسلامی است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه “دهه فجر، دهه دلبستگی و دلدادگی مردم شریف ایران با تمامی سلیقه‌ها در جهت اعلام حمایت و پشتیبانی از انقلاب، امام و شهدا و تبعیت از ولایت فقیه است”، گفت:‌ امسال آغاز دهه فجر و سی و چهارمین سالروز ورود تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مصادف با آغاز پنجاهمین سالگرد نهضت امام خمینی(ره) است و پیغامی عمیق و بزرگ به جهان دارد و آن، اشاعه فرهنگ دینی و مکتب نورانی امام خمینی(ره) است که منادی عدالت، آزادی و استقلال بشریت است.

صباغ با اشاره به اینکه “آغاز ایام‌الله دهه فجر امسال با نام پر خیر و برکت پیامبر اعظم(ص) متبرک شده است و با هفته وحدت و میلاد سراسر نور ایشان عجین شده است”، تصریح کرد: عنوان روز 12 بهمن «انقلاب اسلامی، پیامبر اعظم(ص) و استقرار حکومت اسلامی» نامگذاری شده است.

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی افزود:‌ دهه فجر امسال صدای خرد شدن استخوان‌های استکبار جهانی زیر گام‌های استوار ملت‌های آزاده و مسلمان به گوش می‌رسد و حتی در قلب استکبار جهانی مسلمانان به همراه آزادگان علیه حکام دست نشانده غربی به پا خواسته‌اند و قیام می‌کنند و دهه فجر امسال را در حالی آغاز می‌کنیم که امواج بیداری اسلامی منبعث از انقلاب اسلامی ایران در آن سوی مرزها در سرزمین‌های اسلامی و غیراسلامی به گوش می‌رسد.

وی با بیان اینکه “قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران از هزاران کلاهک و بمب هسته‌یی اثرگذارتر است”، گفت: این قدرت منبعث از ایمان جوانان برومند و غیرتمند ایران اسلامی است که دشمنان را به هراس انداخته‌اند و اکنون در حالی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم و به دنبال عید انقلاب به جهانیان معرفی می‌کنیم که همزمان مسلمانان در سایر نقاط جهان به پایکوبی و پیروزی خود بر نظام دیکتاتوری در مصر، لیبی و عراق و … مشغول هستند و این نشان از عمق نفوذ مکتب انقلاب اسلامی و امام(ره) در عالم است.

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه “بزرگداشت پیروزی انقلاب به معنای بزرگداشت آرمان‌های اسلامی و اعتقادات دینی است”، تصریح کرد: حضور آگاهانه در صحنه‌هایی این چنین از مصادیق پاسداری از ریشه‌های انقلاب است و امیدواریم مردم آگاه، فهیم و قدرشناس با شرکت گسترده خود در مراسم آغازین دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر به دشمنان خارجی و داخلی بفهمانند که بر پیمانی که با امام خویش در جهت تحقق بخشیدن به احکام اسلامی و بنای جامعه دینی بسته‌اند استوار بوده‌اند و خواهند بود.

صباغ با اشاره به اینکه “برای اجرای برنامه‌های دهه فجر 700 ستاد در 700 شهرستان در سراسر کشور با تشکیل 25 کمیته در ستاد مرکزی و 900 کمیته در استان‌ها برنامه‌های متنوعی برگزار می‌کنند”، افزود: برای گرامیداشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز 12 بهمن به عنوان روز ورود تاریخی امام به کشور همزمان در 700 شهر مراسم برگزار می‌شود که نقش جوانان و نوجوانان در کنار اقشار مردمی در برگزاری این برنامه‌ها بسیار پررنگ است.

وی با بیان اینکه “از برنامه‌های ویژه امسال هفته استقبال از دهه فجر بود که از پنجم بهمن آغاز شده است”، خاطرنشان کرد:‌ از مهم‌ترین برنامه‌های ویژه این هفته ادای احترام و نثار گل به مرقد امام (ره) که امروز در حال انجام است. همچنین شستشوی مرقد منور امام با گلاب ناب کاشان و تزیین و گل‌آرایی آن و همچنین آماده سازی حرم برای پذیرایی از مهمانان از برنامه‌های 12 بهمن خواهد بود.

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به توضیح مراسم 12 بهمن پرداخت”، گفت:‌ مراسم آغازین جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی همزمان با لحظه تاریخی ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی راس ساعت 9 و 33 دقیقه صبح 12 بهمن با حضور اقشار مختلف و خانواده شهدا و مسوولین لشکری و کشوری در جوار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار می‌شود که در این مراسم برنامه نمادین صدای هواپیما و تیک تیک ساعت با بانگ تکبیر مردم و تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز می‌شود که در این مراسم آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌هایی که همزمان با ورود تاریخی امام به میهن اسلامی برگزار می‌شود، در فرودگاه مهرآباد و ترمینال یک اجرای برنامه نمادین نشستن هواپیمای حامل امام (ره) برگزار خواهد شد و حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌ سخنرانی خواهند کرد. همچنین از فرودگاه امام(ره) گروه موتورسواران از ستاد کل نیروهای مسلح و بسیجی رژه موتورسواران را در مسیر فرودگاه تا بهشت‌زهرا طی خواهند کرد و این مسیر توسط بالگردهای نیروهای هوایی و ارتش گلباران خواهد شد.

صباغ با اشاره به اینکه “همه‌ساله یک برنامه ویژه در مکان تاریخی محل جلوس امام(ره) در سال 57 در گلزار شهدا داریم که امسال نیز برگزار خواهد شد و محمدحسین صفارهرندی در آن برنامه سخنرانی خواهد کرد”، گفت:‌ از جمله برنامه‌های 12 بهمن پخش آوای دلنشین قرآن از مساجد و به صدا در آوردن ناقوس کلیساها و کنیساها و دیگر معابد مذهبی می‌باشد و با توجه به اینکه فردا پنج‌شنبه مدارس تعطیل هستند امروز به صورت نمادین گلبانگ انقلاب در مدارس به صدا درآمد.

وی افزود: در منزل امام خمینی در خمین و همچنین بیت امام در قم و منزل ایشان در نجف و ترکیه و همچنین محل نوفل لوشاتو مراسمی برگزار خواهد شد.

صباغ افزود: از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ایام دهه فجر، اعزام سخنرانان از شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی به استان‌ها و شهرستان‌ها، تهیه و چاپ پوسترها و هماهنگی با شرکت واحد و مترو می‌باشد و در واقع بیش از 60 هزار برنامه برای این ایام در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اینکه مراسم میهمانی لاله‌ها پنج‌شنبه 19 بهمن در سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: این مراسم در گلزار شهدای بهشت‌زهرای تهران و شهدای اقلیت‌های دینی در تهران از ساعت 14 تا 16 برگزار می‌شود.

پایان/ کاشانِ ما

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.