نامه جمعی از تشکل‌های جامعه اسلامی دانشجویی به آملی لاریجانی

0

جمعی از تشکل‌های جامعه اسلامی دانشجویی در اعتراض به حکم طلبه سیرجانی با صدور بیانیه‌اِ‌ی حکم شش ماه حبس برای فائزه هاشمی و سه سال و شش ماه برای طلبه عدالت خواه سیرجانی را ناعادلانه خواندند.

جمعی از تشکل‌های جامعه اسلامی دانشجویی در اعتراض به حکم طلبه سیرجانی با صدور بیانیه‌اِ‌ی حکم شش ماه حبس برای فائزه هاشمی و سه سال و شش ماه برای طلبه عدالت خواه سیرجانی را ناعادلانه خواندند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(اایسنا) متن این بیانیه که خطاب به آیت الله آملی لاریجانی منتشر شده به شرح زیر است:

مدتی قبل خبر دستگیری و محبوس شدن حجت‌الاسلام علیرضا جهانشاهی (طلبه سیرجانی ) منتشر شد و قلب عدالت خواهان و مومنین را بدرد آورد. حکم سه سال و نیم حبس برای چند مطالبه ی عدالت طلبانه، بازتاب این واقعیت بود که هنوز هم متاسفانه لابی ها و منابع قدرت و ثروت در بدنه ی کارگزاران نظام و قوه ی قضاییه جا خوش کرده است.

بی تردید حضرت عالی هم مانند همگان بر ناعادلانه بودن حکم مزبور صحه می گذارید و با مقایسه ی حکم شش ماه حبس برای فائزه هاشمی و سه سال و شش ماه برای طلبه عدالت خواه این موضوع را بیشتر شبیه لطیفه می‌دانید که اگر جز این باشد واویلاست . اگر چنانچه انتقاد از مفسدین اقتصادی و عدم رسیدگی لازم به این پرونده ها حکم چندین سال حبس دارد و اقدام علیه امنیت ملی محسوب می‌شود و فریاد عدالت طلبانه جوانان حزب اللهی گوش حضرات را به درد می‌آورد، لطفا به معدود قاضیانی که این گونه احکام را صادر می‌کنند، اطلاع دهید که نویسندگان و امضا کنندگان این نامه و این طلبه عدالت خواه آمادگی خود را جهت محکومیت به حکم اعدام اعلام می‌دارد تا این که دیگر صدای عدالت طلبانه ای به گوش نرسد.”

به نظر ساختاری به غلط در قوه قضاییه رواج یافته است که هرگونه انتقاد به حوزه تحت مسئولیت حضرتعالی را به معنی عناد با نظام می پندارند و مسئولین و قضات احکام یکسان (که البته طبق اختیارات قانونی ایشان می باشد صادر می نمایند) البته به درستی می دانیم و می دانید که اختیارات قانونی که به قضات داده می‌شود، بایستی در راستای صدور حکم با محوریت اسلام باشد و نه برای مقاصد دیگر! لذا توصیه میشود که انتقادات امام امت را در مورد فساد اقتصادی بار دیگر مطالعه نمایید که فرمودند:” اگر چه مسوولان از مقابله با فساد اقتصادی استقبال کردند، اما اگر به این توصیه ها (فرمان 8 ماده ای) عمل می‌شد، هیچگاه دچار چنین حوادثی همچون فساد بانکی اخیر نمی شدیم” البته با این روندی که در قوه قضاییه در حال پیگیری می باشد صدور حکم مشابه برای معظم له دور از انتظار نمی باشد.

ریاست محترم قوه قضاییه ، آیا می‌توانید ناراحتی و عصبانیت امت حزب الله از در بند بودن عدالت خواهان و آزادی و عیش و نوش فتنه گران و آقازادگان را درک کنید؟ آیا دوباره باید منتظر باشیم که جهت آزادی عدالت طلبان امام امت هزینه شود و ایشان مانند گذشته شخصا وارد قضیه شوند؟ آیا درخواست های عدالت طلبانه باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود یا این گونه احکام مضحک و ناعادلانه؟ آیا خطاب” شکرالله مساعیکم” به این طلبه عدالت خواه توسط امام امت ، نشان آشکار به حق بودن وی و تصدیق مفاسد موجود نیست؟ تا کی باید آقازادگان و فتنه گران خونشان رنگین تر باشد و ما رنگمان خونین‌تر ما دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان اعلام می داریم که راه این طلبه بزرگوار بی رهرو باقی نخواهد ماند و از این پس معدود قضات اینچنینی می بایست احکام مشابه بسیاری را برای دانشجویان انقلابی و فرزندان امام روح الله کنار بگذارند.

همچنین از حضرت عالی درخواست داریم در اسرع وقت با ورود به این پرونده موجبات آزادی ایشان را فراهم آورید.

والسلام

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی تهران

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گلستان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت اهواز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم سبزوار

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خمینی شهر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم

پایان/ کاشانِ ما

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.