مدیر کل زندان‌های استان اصفهان: یکی از زندانیان فراری زندان دستگرد هنوز متواری است

0

رمضان امیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال سه روز قبل از شروع هفته قوه قضاییه، ۱۵ نفر از قضات روزانه برای برگزاری نشست‌ با زندانیان و پاسخگویی به سؤوالات قضایی آنها از زندان‌های استان بازدید می‌کنند.

مدیر کل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به فرار شش تن از زندانیان از زندان دستگرد اصفهان در سال گذشته گفت: تاکنون چهار نفر از زندانیان فراری دستگیر و یک نفر نیز تبرئه شد و تنها یک نفر از زندانیان فراری متواری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ـ منطقه اصفهان، رمضان امیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال سه روز قبل از شروع هفته قوه قضاییه، ۱۵ نفر از قضات روزانه برای برگزاری نشست‌ با زندانیان و پاسخگویی به سؤوالات قضایی آنها از زندان‌های استان بازدید می‌کنند.

وی با بیان اینکه سه درصد از زندانیان استان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند، افزود: در حال حاضر چهار درصد از جمعیت زندان‌های استان را زنان و ۹۶ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

مدیر کل زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه ۹۷ درصد زندانیان اصفهان بومی استان می‌باشند، ادامه داد: ۵۳ درصد زندانیان متاهل و ۴۷ درصد نیز مجرد هستند.

امیری یادآور شد: اعتیاد و مواد مخدر، سرقت و ربودن مال غیر و اقدام علیه اطفال و اشخاص بیشترین جرایم زندانیان استان است.

وی خاطر نشان کرد: 57 درصد از زندانیان استان را گروه سنی کمتر از ۳۲ سال تشکیل می‌دهند.

مدیر کل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به کمبود فضا در زندان‌های استان در سال‌های گذشته ادامه داد: سال گذشته با همکاری قوه قضاییه و معاونت برنامه‌ریزی استانداری اصفهان شش هزار متر از فضای زندان مرکزی تغییر کاربری پیدا کرد و به اردوگاه اضافه شد.

امیری با بیان اینکه برای انتقال زندان مرکزی به خارج از حوزه شهر بودجه تعیین شده است، افزود: ساختمان جدید زندان اصفهان در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار در اطراف اصفهان و با ظرفیت ۱۰ هزار نفر در مدت ۳ سال آینده توسط قرارگاه سازندگی خاتم انبیا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ مرکز نگهداری از زندانیان در استان فعال است، تصریح کرد: برای رفع مشکلات فضای نگهداری زندانیان زندان کاشان و نجف‌آباد تا یک سال و نیم آینده احداث می‌شود.

مدیر کل زندان‌های اصفهان با اشاره به کمک ۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی ستاد دیه اصفهان و کاشان به زندانیان استان گفت: سال گذشته ۹۰۹ نفر از زندانیان که شامل 889 نفر مرد و 20 زن بودند، آزاد شدند.

امیری ادامه داد: از این تعداد زندانی آزاد شده ۳۱۶ نفر محکوم به پرداخت دیه کامل و ۵۹۳ نفر نیز محکومین جرایم مالی بودند.

مدیرکل زندان‌های اصفهان بیان اینکه برای فرار از زندان مجازاتی در نظر گرفته نشده است، در خصوص زندانیان فراری از زندان اصفهان گفت: تاکنون چهار نفر از این زندانیان دستگیر شده‌اند و یک نفر از زندانیان فراری نیز تبرئه شد و تنها یک نفر از زندانیان فراری متواری است .

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.