/تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی/ صدور دستور کاهش بهای گاز مصرفی مساجد کشور علت عدم پذیرش دفترچه بیمه روستایی در درمانگاه‌ها

0

“توضیح در خصوص علت عدم نظارت کافی بر نحوه توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان، ضرورت تسریع در تعیین و تکلیف مربیان بهداشت پیش دبستانی، شرکتی‌ها و کلیه حق‌التدریسی‌ها ،عدم پذیرش دفترچه بیمه روستایی توسط درمانگاه‌ها و پزشکان ، صدور دستور کاهش بهای گاز مصرفی مساجد کشور” از جمله تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تذکرات که توسط سبحانی‌نیا قرائت شد به شرح زیر است:
*گرانمایه‌پور نماینده کاشان و آران و بیدگل، دهقانی نماینده درود و ازنا، سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به رییس‌جمهور: صدور دستور کاهش بهای گاز مصرفی مساجد کشور.
*محمدی نماینده مریوان و سروآباد به وزیر آموزش و پرورش: تعیین و تکلیف معلمان اخراجی در سال‌های اول انقلاب و تجدیدنظر در بخشنامه مربوطه و همچنین تفاوت تطبیق کارکنان شاغل در مناطق کمتر توسعه یافته، به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اجرای طرح‌های احداث باند دوم جاده مریوان ـ سنندج و قطعات محورهای حوزه انتخابیه، به رییس‌جمهور: تسریع در تخصیص بودجه پنج میلیاردی مصوبه سفر سوم هیات وزیران به استان کردستان در خصوص احیا و لایروبی دریاچه زریوار مریوان.
*سنایی نماینده نهاوند و سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: عدم پذیرش دفترچه بیمه روستایی توسط درمانگاه‌ها و پزشکان.
*سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در توزیع کود کشاورزی بین کشاورزان استان بخصوص نیشابور و فیروزه و نظارت بر قیمت آزاد آن.
*پولادی نماینده ایلام به وزیر جهاد کشاورزی: توضیح در خصوص علت عدم نظارت کافی بر نحوه توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان‌های حوزه انتخابیه.
*مقیمی نماینده خمین به وزیر جهاد کشاورزی: استمحال وام‌های کشاورزان به دلیل بروز خشکسالی و همچنین تسریع در تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان شهرستان خمین، به وزیر نیرو: توضیح در خصوص علت عدم اجرای طرح احداث نیروگاه 500 مگاواتی خمین.
*اسداللهی نماینده تربت جام به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در بهسازی جاده‌های اصلی حوزه انتخابیه و همچنین تسریع در حل مشکل آب شرب روستاهای منطقه تربت جام، تسریع در آغاز طرح احداث سد ابراهیم‌آباد و بهشتین و به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان.
*ونایی نماینده ملایر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: تسریع در ارتقای تشکیلات درمانگاه ازرندیان و به وزیر نیرو: تسریع در آغاز عملیات انتقال آب سد کلان به ملایر.
*قادری نماینده شیراز به رییس‌جمهور: صدور دستور تسریع در اجرای مصوبات هیات وزیران در خصوص ارائه کمک‌های مالی به کارخانه ITI‌ شیراز.
*خباز نماینده کاشمر به وزیر نفت: جلوگیری از افزایش قیمت انشعاب گاز خانگی روستایی.
*عباسی نماینده رودسر به جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت مطالبات معوقه چایکاران و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: تسریع در تشخیص و راه‌اندازی بیمارستان املش و مرکز سی‌تی‌اسکن بیمارستان رودسر.
*ابطحی نماینده خمینی‌شهر به رییس‌جمهور: توضیح در خصوص علت عدم اجرای بند 82 قانون بودجه سال 1390 کل کشور در خصوص ایثارگران و آزادگان.
*ذاکر نماینده ارومیه به وزیر راه و شهرسازی: افتتاح ایستگاه دوم عوارضی پل میان‌گذر شهید کلانتری از طرف ورودی به شهر ارومیه.
*نوروزی نماینده رباط‌کریم به وزیر ورزش و جوانان: علت تاخیر در تکمیل استادیوم‌های ورزشی شهرهای رباط‌کریم و نسیم‌شهر و نصیرشهر.
*بزرگواری نماینده کهکیلویه به وزیر نفت: توجه به پروژه پتروشیمی دهدشت که پس از شش سال کلنگ‌زنی هنوز اقدام موثری انجام نگرفته است.
*رستگار نماینده گنبدطاوس به وزیر جهاد کشاورزی: علت اینکه کشاورزان با وجود نیاز بالا به کود مزارع گندم این نیاز برآورد نمی‌شود.
*قادری نماینده شیراز به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در شروع به کار قطعه دوم کمربندی شیراز.
*یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در تعیین و تکلیف مربیان بهداشت پیش دبستانی، شرکتی‌ها و کلیه حق‌التدریسی‌ها.
*کواکبیان نماینده سمنان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت رسیدگی به جاده‌های روستایی استان و لزوم اجرای قانون اقدام وزارتخانه‌های مسکن و راه در استان سمنان به ویژه پس از تصادف منجر به مرگ فرزند آقای مدیرکل.
*اولیا نماینده یزد و صدوق به رییس‌جمهور: پرهیز از تاراج سرمایه‌های علمی و فناوری و انسانی پژوهشگاه یزد.
*صمد مرعشی نماینده رودبار به وزیر راه و شهرسازی: بلاتکلیفی پروژه مسکن مهر شهر منجیل و همچنین به وزیر کار و رفاه اجتماعی: عدم پرداخت مطالبات کارگران زحمت‌کش کارخانه تالش گیلان.
*لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: در خصوص اعتبار مربوط به مسائل فرهنگی شهرستان لنگرود.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.