سفیر ایران در رم در مراسم افتتاحیه باغ ایرانی: بین دو ملت ایران و ایتالیا ظرفیت‌های زیادی برای تقویت روحیه همکاری وجود دارد

0

به ابتکار اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و با حضور سید محمدعلی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم مراسم افتتاحیه نمایشگاه باغ ایرانی در محل دائمی نمایشگاههای موزه هنرهای معاصر تهران در شهر ونیز ایتالیا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این مراسم سید محمدعلی حسینی طی سخنانی اظهار داشت: باغهای ایرانی که با سابقه‏ای دیرینه در نقاط مختلف کشور جای دارند برخاسته از روحیات لطیف و شادابی و نشاط ملت ایران است.
وی گفت: این طراوت و شادابی با رفتار و اخلاق ایرانیان عجین شده و از اینرو ملت ایران تمامی ملل دنیا را از همین دریچه می‌نگرد.
حسینی افزود: بین دو ملت ایران و ایتالیا زمینه‏ها و ظرفیتهای زیادی برای تقویت روحیه همکاری وجود دارد که زمینه‏های فرهنگی از بارزترین آنهاست.
حسینی ابراز امیدواری کرد پیوند دو ملت ایران و ایتالیا در عرصه های مختلف روز به روز توسعه و گسترش یابد.
محمود شالوئی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت، معماری هنرمندانه و محاسبات دقیق مهندسی در تمامی باغهای ایرانی که تاریخ چند هزار ساله دارند قابل مشاهده است.
وی افزود: مهندسی این باغها با اعتقادات دینی و ریشه‏های ملی گره خورده که با دقت در ساختمان این باغها می‏توان به این موضوع پی برد.
دوازدهمین مراسم دوسالانه معماری ونیز روز شنبه ششم شهریور ماه آغاز بکار کرده و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت. در نمایشگاه باغ ایرانی 46 تصویر از باغهای نارنجستان قوام شیراز، باغ فین کاشان، باغ ماهان کرمان، باغ دولت‏آباد یزد و چهل‏ستون اصفهان به نمایش در آمده که مورد توجه بازدید کنندگان خارجی و ایرانیان مقیم قرار گرفته ، علاوه بر جمهوری اسلامی ایران کشورهای هلند، بلژیک، کانادا، روسیه، استرالیا، برزیل، آرژانتین، ژاپن، فنلاند و تعداد دیگری از کشورها در این دوره از بینال ( دو سالانه ) ایتالیا حضور دارند.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.