رییس‌جمهور در کاشان: ـ اهل منطق و گفت‌وگو هستیم ـ ‌همدلی راز ساختن ایران است ـ تنها فرصت اوباما، ایران است و تنها فرصت آمریکا اوباماست

0

رییس‌جمهور گفت: اگر یک ملتی متحد و همدل باشد و با تلاش فقط به خدا توکل کند، راه پیشرفت و عزت در برابر او باز می‌شود، این‌ها عوامل بسیار موثری در ساختن ایران هستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر محمود احمدی‌نژاد ظهر روز یکشنبه در ادامه سفر یک روزه خود به کاشان با حضور در میدان جهاد این شهرستان در جمع مردم با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات این شهر و مردم آن خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم زیبایی‌های نقاط مختلف ایران را در یک نمایشگاه به نمایش بگذاریم، باید با افتخار اعلام کنیم آن نمایشگاه کاشان است.
وی با اشاره به اهمیت ساختن ایران تاکید کرد: ما باید ایران را به دلایل گوناگون بسازیم و در این راستا تلاش کنیم؛ چراکه امروز ایران در عرصه جهانی و مناسبات بین‌المللی نقشی موثر دارد.
وی با بیان این‌که ” برای ساختن ایران نیازمند امکانات طبیعی هستیم” خاطرنشان کرد: به فضل الهی سراسر ایران سرشار از امکانات طبیعی است. ما برای ساختن ایران فقط نیازمند امکانات طبیعی نیستیم؛ بلکه نیازمند کار،‌ کار و کار هستیم. کار یک امر مقدس است. کار برای یک ملت شرف، ‌استقلال و حیثیت می‌آورد.
رییس‌جمهور همچنین به اهمیت داشتن همدلی در بین مردم اشاره کرد و گفت:‌ اگر برای ساختن منابع داشته باشیم اهل کار باشیم ولی همدلی نداشته باشیم ایران ساخته نخواهد شد. ‌همدلی راز ساختن ایران است. اگر یک ملتی متحد و همدل باشد، تلاش کند و فقط به خدا توکل کند، راه پیشرفت و عزت در برابر او باز می‌شود، این‌ها عوامل بسیار موثری در ساختن ایران هستند. این‌ها عوامل بسیار مهمی برای ساختن ایران هستند اما در عرصه سیاست امروز بین‌الملل این عوامل به تنهایی کافی نیستند و باید یک عنصر دیگر نیز در کنار آن‌ها قرار بگیرد تا توکل،‌همدلی و تلاش شما در عرصه ساختن نتیجه دهد و آن عنصر عبارت از استقلال و عزت یک ملت است.
وی ادامه داد: نظام سلطه برای تسلط بر ملت‌ها اولین کاری که انجام می‌دهد، تلاش می‌کند تا عزت و استقلال یک ملت را مخدوش کند اگر یک ملتی صاحب عزت، سرافرازی و اقتدار ملی نباشد، مستکبران اجازه نمی‌دهند که آن ملت در مسیر پیشرفت حرکت کنند و با مقرراتی که وضع می‌کند و با طراحی‌هایی که انجام می‌دهند، سعی می‌کنند جلوی پیشرفت ملت‌ها را بگیرند و اجازه نمی‌دهند که گامی به سوی پیشرفت حقیقی بردارند، پس می‌بینیم که در امر ساختن استقلال و عزت یک ملت بسیار مهم است.
وی با بیان این‌که ” ما برای ساختن ایران باید حضوری فعال، ‌موثر، هدایت کننده، ‌اثرگذار و سرکوب‌کننده قدرت‌های استکباری در عرصه جهانی داشته باشیم” تاکید کرد: ما باید عزت خود را حفظ کنیم و به فضل الهی در حال حاضر ملت ایران پرچم عزت را نه تنها در ایران بلکه در جهان برافراشته است.
احمدی‌نژاد با بیان این‌که ” قدرت‌های استکباری برای این‌که جلوی پیشرفت ملت‌ها را بگیرند طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند” افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان بسیار تلاش کردند که با فشار و تحریم ایران را منزوی کنند و اجازه ندهند که عزت ملت ایران خود را در دنیا نشان دهد. بر علیه ملت ایران جنگ راه انداختند، سنگین‌ ترین فشارها را علیه ملت ایران ایجاد کردند ولی به فضل الهی و به لطف ایستادگی‌ها و ایمان شما و دلدادگی شما به خط نورانی امامت و ولایت، می‌بینیم که آن‌ها به اهداف خود دست پیدا نکردند. می‌بینیم که امروز در دنیا چه خبر است.
وی به حضورش در اجلاس بازنگری ان. ‌پی. ‌تی در نیویورک اشاره و یادآوری کرد: دیدیم چند تن از آن‌ها جلسه را ترک کردند؛ از قبل گفته بودند که ما بیرون می‌رویم. وقتی از جلسه بیرون رفتند، من از بالا نگاه می‌کردم که آن‌ها با سرافکندگی و خجالت این جلسه را ترک کردند و معلوم شد که در دنیا چه کسی منزوی است. من با یک شبکه آمریکایی مصاحبه کردم و گفتم که مستکبرین دائم می‌گفتند که ما ایران را منزوی می‌ کنیم، امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و ملت ایران در پاسخ به گفته شما بارها اعلام کرده است که ملت ایران شما را صد برابر منزوی می‌کند و به زباله‌دان تاریخ می‌فرستد و اکنون نیز دیدیم که چه کسانی در عرصه جهانی منزوی هستند.
وی به مصاحبه خود با یکی از نشریات معتبر ‌آمریکایی در نیویورک نیز اشاره کرد و گفت: ‌در آن مصاحبه اعلام کردم که اوباما تنها فرصت آمریکاست که چهره آمریکا را اصلاح کند. اوباما باید کجا را اصلاح کند؟ باید فلسطین، عراق، افغانستان و را بطه با ایران را اصلاح کند و اصلاح بقیه امور منوط به اصلاح رابطه با ایران است. آن‌ها در خاورمیانه نمی‌توانند بدون ایران کاری کنند و در مسائل خاورمیانه ساده‌ترین مساله ایران است و بقیه مسائل پیچیده است و به سا دگی نمی‌توانند آن را حل کنند و آن‌ها نیازمند ایران هستند؛ چراکه نمی‌توانند بدون ایران کاری را انجام دهند. تنها فرصت آقای اوباما، ایران است و تنها فرصت آمریکا اوباماست.
رییس‌جمهور به بخشی دیگر از صحبت‌های خود با این نشریه آمریکایی اشاره کرد و گفت: در ‌آن‌جا گفتم که عده‌ای در آمریکا و برخی از کشورهای صاحب وتو تلاش می‌کنند که قطعنامه علیه ایران صادر کنند، گرچه ما از صدور قطعنامه علیه ایران استقبال نمی‌کنیم، توضیح می‌دهیم و توضیحات خود را ارائه می‌کنیم تا این اتفاق نیفتد ولی اگر این اتفاق بیفتد و قطعنامه‌ای صادر شود پشیزی نزد ملت ایران ارزش ندارد. من گفتم که خود شما می‌دانید که این قطعنامه‌ها اثری بر ملت ایران ندارد ملت ایران بر روی سکوی افتخار ایستاده و شما می‌خواهید با صدور قطعنامه‌ها ملت ایران را از سکوی افتخار پایین بکشید اما بدانید با هر یک از این قطعنامه‌ها ایران یک سکو بالاتر و جلوتر می‌رود.
وی ادامه داد: گفتم که اولین قطعنامه پایان اوباما است و پایان اوباما به معنای پایان سیطره بین‌المللی آمریکا خواهد بود.
وی یادآور شد: خبرنگاری به من گفت که شما نگران حمله به ایران نیستید؟ من خطاب به او گفتم؛ چه کسی می‌خواهد به ایران حمله کند. گفتم مثلا چین؟ او در پاسخ گفت؛ او دوست ملت ایران است. گفتم؛ روسیه. او گفت؛ روسیه اهل این کارها نیست. آن خبرنگار ادامه داد؛ آمریکا نیز قطعا از این کارها نمی‌کند. به خبرنگار گفتم؛ پس چه کسی می‌خواهد حمله کند؟ خبرنگار کمی صبر کرد و گفت؛ رژیم صهیونیستی. خطاب به آن خبرنگار گفتم؛ آن‌ها اصلا در معادلات ایران و حساب و کتاب ملت ایران به حساب نمی‌آیند.
احمدی‌نژاد افزود: به آن خبرنگار گفتم وقتی که ارباب آن‌ها جا زده است، دیگر آن‌ها عددی نیستند. آن‌ها خود در سراشیبی سقوط قرار دارند و کارشان تمام است و به فضل الهی از موقعی که ستون فقرات تاسیس این رژیم جعلی شکسته شده است، این رژیم مثل یک هواپیمایی که موتور آن خاموش شده است دارد با سر بر روی زمین می‌خورد. گفتم؛ ان‌شاءالله کسی جرات نمی‌کند که به ایران حمله کند، ولی اگر رژیم صهیونیستی چنین خیالی کند، همین جوانان کاشانی ظرف دو دقیقه ریشه آن را می‌کنند و جواب قاطع به آن خواهند داد.
وی با اشاره به اضمحلال رژیم صهیونیستی گفت: مرده را دیگر لگد نمی‌زنند.
وی ادامه داد: در دیدارهایی که داشته‌ام خیلی‌ها این مطلب را گفتند که امروز در دنیا دو قدرت وجود دارد؛ قدرتی که دارد بالا می‌آید و شکوفا می‌شود که این قدرت نامش ایران است و دومین قدرت آمریکاست که دوره آن به پایان رسیده و رو به اضمحلال است و در حال حاضر عرصه جهانی عرصه این دو قدرت است.
رییس‌جمهور با بیان این‌که ” من اعلام کردم که دوره آمریکا تمام شده است و این نظام ساقط می‌شود” گفت: برای این سخنم ‌5 ، ‌6 دلیل را گفتم و گفتم یک قدرت زمانی رو به جلو است که جاذبه دارد و ملت‌ها با افتخار در سایه او حرکت می‌کنند و به دنبال او می‌روند اما به محض این‌که به نقطه‌ای رسید که در حل کوچکترین مسائل دست به سلاح ببرد و بخواهد برای حل مسائل از ابزار فشار و اسلحه استفاده کند، این قدرت کارش رو به پایان خواهد بود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خبرنگاری آمریکایی به من گفت که ایران دارای تاثیر بین‌المللی در عرصه‌ جهانی است و خوب است که ایران و آمریکا با یکدیگر همکاری داشته باشند. به او گفتم؛ همکاری خوب است ولی همکاری بر اساس چه مبنایی؟ همکاری باید بر پایه‌ احترام به انسان‌ها، کرامت انسانی و عدالت باشد. اگر بنا به همکاری این‌گونه باشد که ما دست به دست هم بدهیم و جیب افغانستان را خالی کنیم ما این همکاری را قبول نداریم. من گفتم اگر آمریکا می‌خواهد در جهت اصلاح جهان بر پایه‌ عدالت و احترام به انسان‌ها و کرامت انسان‌ها حرکت کند ما نیز همکاری می‌کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ‌ملت ایران اهل منطق است، ایران هیچ‌گاه در دنیا از ابزار زور استفاده نکرده است، حتی در دوران هخامنشی که ما صد تا ایراد به دوران پادشاهی داریم، آن دوران نیز ملت ایران از ابزار زور استفاده نکرد، کشتار نشد و اگر ملت‌هایی زیر پرچم ایران آمدند، با افتخار آ‌مدند.
احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که ” ما اهل منطق و گفت‌وگو هستیم” گفت: همه آن‌ها بدانند که اگر کسی خیال می‌کند با تهدید و فشار و چماق و این جور کارها می‌تواند سر سوزنی ملت ایران را از حقوقش و از مسیرش عقب براند و سر سوزنی حق ملت ایران ضایع کند، اشتباه کرده است. ملت ایران اهل ایستادن است و آن‌چنان تو دهنی به آن‌ها می‌زند که آن‌ها راه خانه‌شان را گم کنند. ملت ایران با حفظ عزت، کرامت و ایستادگی بر روی ارزش‌های خود و احترام و عشق و محبت کار می‌کند، ‌جلو می‌رود و هر کسی به این اصول اعتراف و التزام دارد، می‌تواند همکار ملت ایران باشد. ملت ایران دوست او خواهد بود و اگر کسانی فکر می‌کنند که یک امپراطوری جدید می‌توانند در دنیا ایجاد کنند، بدانند که اشتباه می‌کنند، دوران شاه‌بازی و امپراطوربازی گذشته است.
وی با اشاره به درخواست مردم کاشان و مسوولان شهرستان کاشان در مورد استان شدن این شهرستان و از جمله صحبت‌های آیت‌الله نمازی امام جمعه این شهرستان گفت: کاشان الحمدلله به لحاظ سابقه تاریخی، فرهنگی و اخلاقی و به لحاظ آداب و رسوم و نجابت و به لحاظ کار و تلاش همه ویژگی‌های لازم را دارد اما این‌جا یک ایراد قانونی وجود دارد و آ‌ن بحث جمعیت است که البته سه راه وجود دارد؛ یک راه آن فقط دست شماست و راه دیگر آن دست مجلس است و راه دیگر آن نیز تلفیقی است. همفکری کنید و یک راه پیدا کنید، یا باید قانون را درست کنیم که قبول دارم مسیر سخت و طولانی است. یا این‌که شما خود فکری بکنید. یا یک راه تلفیقی به کار ببرید و ما با مجلس صحبت کنیم و مقداری سقف جمعیتی را بالا بیاوریم و خود شما نیز کمک کنید. ‌چه چیزی بهتر از این‌که به جای ‌00 ‌3هزار کاشانی انقلابی و مومن، یک میلیون کاشانی نجیب داشته باشیم؟ چرا برخی حسادت می‌کنند؟ این سرمایه کشور است. سعی می‌کنیم از دل قوانین موجود راهی را پیدا کنیم راهی جمع و جور کنیم و شما هم همراهی کنید تا کار را به نحوی جلو ببریم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات کاشان از جمله بحث مشکلات کارخانه‌های نساجی و ریسندگی این شهرستان اشاره کرد.
مردمی که در میدان جهاد کاشان حضور داشتند، شعار می‌دادند: کاشان باید از اصفهان جدا بشه استان بشه/ اصفهان خداحافظ /
امام جمعه این شهرستان نیز خطاب به مردم گفت: به شما توصیه می‌کنم به جای این‌که بگویید اصفهان خداحافظ بگویید اصفهان سلام علیکم.
همچنین عده‌ای از مردم پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته بود: زلزله هشت ریشتری در نیویورک ، نیویورک با حضور احمدی‌نژاد بار دیگر لرزید.
در این مراسم تعدادی از مقامات شهرستان کاشان حضور داشتند.
رییس‌جمهور بعد از سخنرانی در جمع مردم کاشان این شهرستان را به مقصد تهران ترک کرد.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.