رییس‌جمهور در مراسم رونمایی از «تیبا»: ـ نگاه تولیدکنندگان خودرو باید صادراتی باشد ـ ملت ایران در برابر همه فشارها و تحریم‌هایی می‌تواند روی پای خود بایستد

0

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که ” کشورمان به سرعت در حال پیشرفت اقتصادی است” تاکید کرد که همه باید برای ساختن ایران تلاش کنیم.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر محمود احمدی‌نژاد بعد از افتتاح مجتمع تولید خودروی سایپا کاشان در جمع کارگران و دست‌اندرکاران این کارخانه با بیان این‌که ” جوانان، متخصصان و اهل صنعت ما مشغول کار، نوآوری و حرکت رو به جلو هستند” اظهار کرد: باید ایران را بسازیم، ساختن ایران نیازمند کار و تلاش است. ما برای ساختن ایران باید با موانع روبه‌رو شویم و با تلاش این موانع را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اهمیت خودباوری در ساختن یک ملت خاطرنشان کرد:‌ اگر یک ملت همه امکانات و استعدادهای الهی را در اختیار داشته باشد اما خودش را باور نداشته باشد، آن ملت به جایی نمی‌رسد.
وی گفت:‌ خودباوری در سایه ایمان، ‌توکل به خدا و شناخت استعدادها و توانمندی‌ها شکوفا می‌شود و محور هجوم فرهنگی دشمن سلب خودباوری از ملت‌هاست؛ چراکه اگر ملتی خود را باور کند و روی پای خود بایستد می‌تواند قله‌ها را فتح کند.
رییس‌جمهور تاکید کرد: ‌به انتظار کمک و یاوری دیگران و حتی پشتیبانی لفظی دیگران نشستن انتظاری بیهوده است. البته امروز به فضل الهی ملت ایران دوستان فراوانی دارد و قریب به اتفاق آن‌ها دوست و همراه ملت ایران هستند و بسیاری از ملت‌ها از ته دل علاقه‌مند به ملت ایران و پیشرفت ملت ایران هستند.
وی با بیان این‌که ” باید ملت‌ها با اتکا به توانمندی ذاتی خود و توکل به خدا خود را بالا بکشند” گفت: دشمنان تلاش می‌کنند ملت‌های مستقل را تحقیر کنند و خودباوری را از آن‌ها بگیرند و خود را در اوج شکست‌ناپذیری جلوه دهند.
وی با تاکید بر این‌که ” آن ملتی موفق است که خود را باور داشته باشد” ادامه داد: امروز به فضل الهی و به لطف حاکمیت اندیشه ناب ولایت و امامت عمق خودباوری در ملت ایران روز افزون است.
احمدی‌نژاد با اشاره به ساخت خودروی ایرانی گروه صنعتی سایپا گفت:‌این یک خودروی کاملا ایرانی است که توسط ایرانی‌ها طراحی و ساخته شده است. کارخانه‌یی که امروز از آن بازدید کردیم کارخانه‌ عظیمی است و این کارخانه توسط خود ایرانی‌ها طراحی و مهندسی شده و بیش از 60 درصد تجهیزات این کارخانه ساخت ایران است.
وی خاطرنشان کرد: ‌خودرویی که ساخته شده است، خودرویی شکیل، راحت ، خوش دست و جمع و جور برای یک خانواده کوچک است. مناسب برای رقابت با خودروهایی است که در این سطح قرار دارند.
رییس‌جمهور در ادامه با تشکر از تمام کسانی که در ساخت ، طراحی و تولید این خودرو زحمت کشیده‌اند، در بیان چند توصیه به تولیدکنندگان خودرو اظهار کرد: توصیه اول این است که تلاش کنید کارخانه‌ای را طراحی و مهندسی کنید که تمام تجهیزات آن تولید ایران باشد؛ یعنی یک کارخانه تولید خودرو که کاملا ایرانی باشد احداث و راه‌اندازی کنید. ما باید در واقع به سازنده کارخانه‌ها و تولیدکنندگان خودرو کاملا ایرانی تبدیل شویم و این امر امکان‌پذیر است.
وی با بیان این‌که ” خودروی «تیبا» ‌ یک خودروی کاملا ایرانی است” ادامه داد: ‌شما باید سالی چند خودروی ایرانی به بازار عرضه کنید. به نحوی که برای تمام سلایق و نیازها یک عرضه جدید داشته باشید. در بازار رقابت نیز حضوری فعال‌تر و موثرتر داشته باشیم.
وی از خودروسازان خواست که به کیفیت خودرو توجه ویژه‌ای داشته باشند و گفت:‌کیفیت خودروی ایرانی باید به نقطه‌یی برسد که هر کسی خواست بین خودروی ایرانی و غیر ایرانی انتخابی انجام دهد خودروی ایرانی را انتخاب کند.
احمدی‌نژاد با بیان این‌که ” در سالیان اخیر کیفیت خودروی داخلی افزایش پیدا کرده ولی هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم” گفت:‌ باید خودرویی را تحویل بدهیم که 10 کارشناس هم نتواند از آن ایراد فنی بگیرد.
وی گفت: شما می‌توانید مجتمع خودروی سایپا کاشان را در این ارتباط الگو کنید و در واقع خودرویی که از کارخانه‌ سایپا کاشان بیرون می‌آید الگو باشد. شما باید استاندارد را بالا بگیرید.
وی با بیان این‌که ” نگاه شما باید نگاه صادراتی باشد” افزود: اکنون ما باور کرده‌ایم که می‌توانیم و باید تلاش کنیم تولیدات‌مان را نیز صادر کنیم و به جهانیان عرضه کنیم.
رییس‌جمهور گفت:‌ من از مجموعه مدیریت سایپا و ایران خودرو می‌خواهم که هر کاری که می‌خواهند در خودرو انجام دهند این کار با نگاه صادراتی باشد. وقتی که خودروی ایرانی وارد یک کشور می‌شود، فقط یک خودرو نیست، بلکه پرچم فرهنگ و آرمان‌های ملت ایران است.
وی افزود: امروز ملت ایران نشان داد که بدون اتکا به خارجی‌ها و حتی در برابر همه فشارها و تحریم‌هایی که از جانب‌ آن‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند روی پای خود بایستد و قله‌ها را فتح کند. دیگر ملت‌ها از دیدن پیشرفت‌ها وعزت ملت ایران احساس دلگرمی، امید و خودباری می‌کنند و در برابر قدرت‌های فاسد و زورگو می‌ایستند.
وی با بیان این‌که ” برخی شبکه‌های خارجی وابسته به بیگانگان سعی می‌کنند به صورت ظریف و مزورانه چهره‌ای مخدوش از ایران و ملت ایران ارائه دهند” ادامه داد:‌ آن‌ها می‌ترسند که دیگر ملت‌ها با پیشرفت و عزمت ملت ایران آشنا شوند؛ چراکه برخی ملت‌ها وقتی با دستاوردهای ملت ایران آشنا می‌شوند، ذهنیت‌شان عوض می‌شود و انقلاب روحی در آن‌ها رخ می‌دهد.
احمدی‌نژاد گفت:‌ با پیشرفت‌های ملت ایران تمام دنیا خواهد فهمید که تنها راه سعادت مردم راه مادی نیست و انسان می‌تواند با اعتقاد به ارزش‌های الهی و آرمان‌های الهی پیشرفت‌های فنی و اقتصادی صنعتی داشته باشد. زورگویان با این موضوع مخالف هستند و بخشی از مخالفت آن‌ها با دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی به خاطر این مساله است. آن‌ها نمی‌خواهند که دنیا باور کند که ایران قله‌ها را فتح می‌کند، چون اگر چنین باوری بکند کار آن‌ها تمام شده است ولی من اعلام می‌کنم به لطف خداوند کار آن‌ها تمام شده است.
وی خاطرنشان کرد: رشد ما در بازار جهانی با حضور خودروسازان‌مان روزافزون است، ولی باید جهش پیدا کند. دولت نیز از شما حمایت خواهد کرد. شما باید به گونه‌ایی عمل کنید که در بازار جهانی مشتریان، خودروی ایرانی را انتخاب کنند.
وی به دست‌اندکاران مجتمع تولید خودروی سایپا کاشان گفت: خودروی دیگری را تولید و طراحی کنید و نام آن را کاشان بگذارید که مردم دنیا با ویژگی‌ها و خصوصیات این شهر آشنا شوند.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.